Уроки плавання для дітей від 3 місяців до 5 років

Всі ми хочемо, щоб наші діти росли здоровими і щасливими. Для цього потрібно зміцнювати здоров'я, підвищувати імунітет, займатися фізкультурою. Одним із ефективним заняттям, яке позитивно впливає на фізичний та емоційний розвиток дитини – це плавання для дітей.

Чим корисне плавання для дітей?

 1. Регулярні заняття плаванням виховує у дитини з раннього дитинства звичку до здорового, активного способу життя.
 2. Водні заняття гартують дитини допомагають виправляти порушення постави і запобігати розвитку плоскостопості. Горизонтальне положення при плаванні активізує кровообіг до працюючих м'язів, що сприяє їх розвитку.
 3. Плавання дітей у воді, виконання різних рухів, видихи у воду, затримка дихання під час занурень розвивають і зміцнюють апарат дихання. Дитина стає більш здоровим, сильним і гнучким і починає відчувати гордість за свої досягнення.
Навички плавання, придбані до 3-х років, залишаються на все життя, тому дуже важливо, щоб ці навички були правильними.


Плавання для немовлят від 3 місяців до 1,5 року:

Плавання з самого раннього віку - один з найпростіших способів зробити дитину загартованим, здоровим і фізично розвиненим. Позитивний ефект від цього обожнюваного дітьми заняття ви помітите вже через кілька тижнів!

 • Раннє плавання дітей сприяє якнайшвидшому їх фізичному і психомоторному розвитку, зниження властивого немовлятам перших місяців життя підвищеного тонусу згинальних м'язів, що забезпечує прискорене формування рухових умінь малюка.
 • Виконання в воді фізичних вправ залучає до процесу дихання більший об'єм легенів, сприяє збільшенню їх життєвої ємності, поліпшенню збагачення крові киснем. Все це разом з закалювальною дією води є хорошою профілактикою захворювань.
 • І найголовніше - дитяче плавання з раннього віку сприяє появі позитивних емоцій. Ці діти зазвичай поводяться спокійно, добре сплять, у них постійно радісний настрій, що виражається руховим пожвавленням, посмішкою.

Заняття з плавання у басейні розпочинаються саме з 3х місяців, коли дитина вже готова до температурного режиму.

Загальні умови:


Для занять з плавання в комплексі «Алігатор» виділено зону дитячого басейну з глибиною 90 см, та постійною температурою води 28 – 30°C. Дана температура відповідає санітарним нормам. До того ж, попередньо до старту занять (для немовлят від 3 місяців), батьки самостійно поступово знижують температуру води при купанні в ванночках вдома, тим самим дитинка буде адаптована до температури басейну;
 • Вода на території комплексу з власної свердловини (глибиною 86 м), яка проходить 3х-ступінну систему очистки. Очистка та обеззараження води проводиться на основі хлоровмісної технології, яка до речі використовується в Європі для обеззаражування питної води і відповідає всім необхідним нормам. Тому являється безпечною для дітей;
 • На території є душові, персональні шкафчики, фен, пеленальний столик та відокремлені роздягальні, облаштовані дитячим манежем.
 • Заняття проходять як у групі, так і в індивідуальній формі
 • Якщо у дитини є якісь проблеми зі здоров'ям, або вона потребує більш пильного нагляду, то для неї підбирається особливий режим занять і спеціальні вправи, що дозволяють поліпшити стан або повністю відновити здоров'я. Такі заняття проходять лише в індивідуальній формі.

Що взяти з собою:

      • для немовлят спеціальні трусики або підгузники для басейну, змінний підгузник
      • батькам: купальний костюм, гумові тапочки, гумка для волосся, душові аксесуари, рушник, змінний одягУроки плавання з малюками в 1,5 - 3 роки

Якщо ви вирішили залучити дитину до води в цьому віці, будьте готові до того, що можливо, на перших заняттях дитина не захоче заходити в воду, буде напружений і скутий, дуже неспокійний або буде плакати - це боязнь води.

Чим пізніше дитина починає освоювати водну середу, тим довше триває період водної адаптації дитини. Тут не варто квапити малюка, не потрібно її примушувати. Дитина повинна увійти в воду добровільно. Гра - найкращий спосіб пізнання нового і подолання страхів. На перших заняттях тренер і батьки граючи з дитиною, поступово залучають його в воду і в кінцевому підсумку, сам того не помітивши, малюк все-таки виявляється в басейні. Але на це може піти не одне і не два заняття.

Головне у віці до 3-х років це: контакт з водою, позитивні емоції, формування правильного ставлення до води, оздоровлення і розумне фізичне навантаження. Від так, більшість вправ виконується в формі ігор, які допомагають прищепити малюкові любов до водного середовища. Тренер навчає дитину пірнання, стрибків у воду, відпрацьовує з дитиною елементи плавальних рухів і готує до самостійного плавання. Під час занять дитина отримує водний масаж і оздоровчу гімнастику спрямовану на зміцнення всього організму.

Якщо малюк не знайомий з плаванням для немовлят, і тільки-но розпочинає навчання, то з 1,5 до 3 років дитина навчається найпростішого:

 • не боятися води,
 • безбоязно грати і плескатися,
 • робити спроби лежати на воді,
 • освоювати видих в воду.

Якщо ж до півтора років малюк вже пройшов навчання ще з місячного віку, то він може вільно пірнати і пливти ПІД водою, вчиться триматися у воді, вчитися ковзати на воді.

Що взяти з собою?

Батькам та малюкам: купальний костюм, гумові тапочки, гумка для волосся, душові аксесуари, рушник, змінний одяг
 

Заняття з плавання для дітей від 3 до 5 років

До трьох років діти розвивають вже досить сили і координації для виконання базових навичок техніки плавання. В цьому періоді заняття у воді допомагають не тільки вдосконалюватися фізично, а й розвивають пізнавальний інтерес малюка. Під час занять тренер з плавання:

 • знайомить дитину з фізичними якостями води (що вода чинить опір руху рук і ніг, що при горизонтальному положенні тіла людина добре тримається на воді, а у вертикальному погано),
 • вчить відкривати очі під водою,
 • затримувати дихання,
 • триматися на воді і ковзати по її поверхні,
 • навчить «відчувати воду»,
 • правильно набирати і випускати повітря під час плавання,
 • виконувати правильні рухи ногами вгору - вниз.


Всі ці заняття готують малюка до спортивних і прикладних способів плавання.У 3-5 років діти починають освоювати більш складні координаційні дії, здатні краще концентрувати свою увагу на виконуваних ними рухах і добре засвоюють вказівки дорослих. Саме в цей час діти з великою охотою вчаться плавати. Тренер проводить заняття та ігри, які допомагають дитині знайти певну ступінь свободи у водному просторі:

 • навчитися пересуватися під водою;
 • плавати спортивними і прикладними способами плавання;
 • навчитися пірнати в глибину і довжину;
 • освоїти підводне плавання;

Ближче до 5 років діти здатні тренуватися будь-якими стилями, проте розвиток техніки плавання дитини знаходиться в початковій стадії.

Що взяти з собою?
Батькам та малюкам: купальний костюм, гумові тапочки, гумка для волосся, душові аксесуари, рушник, змінний одяг


Тарифи та графік занять з плавання в аквапарку Алігатор
з 03.11.2018р.