Власник "Алігатора" Олександр Романов: "Що нас не вбиває, робить нас сильнішими!"
21.09.2016


 У Тернополі, мабуть, не знайдеться такої людини, котра б не чула про готельно-розважально-оздоровчий комплекс «Алігатор». «Номер один» дізналася, як змінюватиметься комплекс найближчим часом, а заодно познайомилася із його власником Олександром Романовим.

Освіта чи спорт?

Виріс Олександр Романов у Запоріжжі в простій українській сім’ї. Мама працювала медичною сестрою, батько – водієм-далекобійником.

– Сім’я у нас була небагатою, грошей вільних практично ніколи не було, тому доводилось затягувати паски, – пригадує бізнесмен.

Освіта і спорт стали дилемою для майбутнього бізнесмена.

– У школі легко давалися математика, фізика, економіка, тому вибудувати навіть найскладнішу бізнес-модель для мене не складало зусиль. Загалом у школі навчався добре, не мав жодної трійки. В юності займався різними видами спорту, та особливу увагу приділяв веслуванню на байдарці. У 15 років зайняв друге місце на чемпіонаті України в байдарці. Мене навіть запрошували у збірну олімпійського резерву Радянського Союзу. Але, завдяки матері, все ж отримав вищу освіту. Саме мама наполягла на тому, щоб я залишив спорт та вступив до Запорізького машинобудівного інституту. Під час навчання відслужив в армії. Армійський період – дуже хороша школа життя. Спорт і добра фізична підготовка, дозволили цю школу пройти доволі успішно, – пригадує Олександр Анатолійович.

У бізнесі – із 20 років

Практично з початку студентських років молодий Романов став заробляти на життя власними руками. До служби в армії не соромився будь-якої роботи – від охоронця до будівельника. З 20 років почав займатися власним бізнесом.

– Ще навчаючись в інституті, з групою товаришів створили виробництво шлакоблоків. Удень навчався, вночі працював, а якщо були замовлення, то доводилось виходити на роботу й у вихідні. З часом зайнявся дистрибуцією продуктів харчування. Фактично перший серйозний капітал заробив саме там. Згодом розширив бізнес одразу в кількох напрямках: торгівля, посередницька діяльність, будівництво та харчування, – пригадує Олександр Анатолійович.

З початку 2000 років, не залишаючи інших бізнесів, став професійно займатися дистрибуцією, використовуючи вже західні підходи. У цей же час Олександр переїхав до Києва. Загалом за період зайняття дистрибуцією розвинув три компанії різного товарного напрямку, особисто відкрив 11 філіалів у різних областях України.

Пан Романов розповідає, що не все у бізнесі було так гладко, як здається на перший погляд.

– Скажу відверто – були важкі часи. Пригадую, як втратив практично все: у кишені залишалося 1,3 гривні. Але навіть у таких умовах я ніколи не опускав рук, починав усе з нуля, важко працював і знову піднімався. І став тим, ким я є сьогодні. Нині ж у мене сумарно 10 бізнесів і всі вони дуже різні за напрямками. Деякими я керую особисто, в інших – як партнер. Загалом живу за принципом: «Що нас не вбиває, робить нас сильнішими!»

«Алігатор» – унікальне явище для України

За період 2011 по 2013 роки підприємство «Акція», де директором і засновником є Олександр Романов, на торгах придбало готельно-розважальний комплекс «Алігатор».

– Купуючи «Алігатор», знав, що комплекс не введено в експлуатацію. Для повноцінної роботи довелося затратити приблизно рік, щоби привести всю документацію в законне русло. Час, звичайно, тривалий, але якщо я беруся за бізнес, то, як правило, доводжу все до кінця, – розповідає бізнесмен.

– Насправді в житті немає ніяких проблем, є ситуації. У кожній ситуації є як небезпеки, так і можливості. Будь-яку ситуацію я можу перетворити в можливість. Я так живу і по-іншому свого життя не уявляю.

На сьогодні вдалося вивести «Алігатор» на такий рівень, що він став одним з найбільш унікальніших в Україні, – зізнається Олександр Романов.

Нині готельно-розважально-оздоровчий комплекс «Алігатор» – це свого роду великий сімейний будинок. Сюди входять готель, ресторан, сауна, аквазона зі спа-центром, фітнес-клуб, представлений тренажерним залом, груповими заняттями та секціями плавання.

– «Алігатор» – це місце для найкращого сімейного відпочинку в Тернополі. Все відновлено та відремонтовано. Провели повну заміну очисного обладнання, водопідготовки. Маємо власну свердловину, яка обслуговує як всю аквазону, так і загалом цілий комплекс. Вода у нас – ідеально чиста. Спочатку вода із свердловини проходить додаткову очистку в іонообмінних колонах, де шкідливі та непотрібні елементи заміщуються іонами натрію. Далі, перед потраплянням у басейн, вода проходить багатоступінчатий рівень підготовки. Перша ступінь – безпосередньо очистка води у високотехнологічних піщаних фільтрах американської фірми Culligan, де вода позбавляється завислих речовин і частково органіки. Друга ступінь – обеззараження на основі хлоровмісної технології, яка, до речі, використовується в Європі для обеззаражування питної води! І третя ступінь – підігрів. Вода нагрівається до заданої постійної температури 28 -30°C. Відтак, ми зі всією відповідальністю стверджуємо, що в аквапарку безпечно і з користю для здоров’я можуть плавати як найменші діти, так і дорослі. А загалом наш комплекс націлений у першу чергу на формування здорового майбутнього України, – запевняє Олександр Анатолійович.

Але «Алігатор» з його прогресивним керівником на досягнутому зупинятись не збирається. Нині ведуться активні роботи над облаштуванням розважального блоку комплексу: концерт-диско-хол, більярд і караоке-ресторан. Усе це планують відкрити в наступному році.

Маючи можливість працювати і розвивати свій бізнес, Олександр Романов не залишається осторонь соціальних ініціатив.

– Ми підтримуємо різні благодійні фонди, дитячі будинки. До нас на оздоровлення привозять дітей із соціально-незахищених категорій, з обмеженими можливостями, дітей воїнів АТО. До прикладу, нещодавно з відповідним клопотанням до нас зверталася Збаразька РДА. Як правило, ми нікому не відмовляємо, надаючи можливість безкоштовно відвідувати наш комплекс. Для діток з обмеженими можливостями, робимо окремі дні й години, щоб діти не почувалися незручно серед загальної маси відвідувачів. На прохання обласної адміністрації на пільгових умовах ми давали можливість відпочити в аквапарку польським дітям, які приїхали на Тернопільщину за програмою обміну. Точної цифри не назву, але понад сотні різних організацій, у тому числі з інших областей, ми вже допомогли, надавши можливість безоплатно відпочити й оздоровитись у комплексі «Алігатор». Причому ніколи не намагаюся рекламувати наші добрі справи. Для мене найголовніше, що я можу дати частинку радості тим дітям, які обділені батьківською увагою чи мають проблеми зі здоров’ям, – зазначив пан Романов.

Окремо у власника «Алігатора» стоїть допомога тернопільському спорту. Ось уже кілька місяців комплекс став домівкою для футболістів єдиної професійної команди області. Що ж спонукало «Алігатор» та ФК «Тернопіль» стати партнерами?

– Головний тренер ФК «Тернопіль» Іван Марущак поділився зі мною планами відродження тернопільського футболу. Я зрозумів, що це благородна ідея, яку варто підтримати. Із підняттям на високий рівень ФК «Тернопіль» значно зросте і привабливість міста Тернополя.

Тому я із задоволенням протягнув руку допомоги, створивши сприятливі умови для того, щоб команда ФК «Тернопіль» могла мати на території «Алігатора» свого роду домівку. В «Алігаторі» для футболістів створено дружелюбну атмосферу, вони мають комфортні помешкання, калорійне харчування, процедури для якісного відновлення після виснажливих тренувань та футбольних матчів. Завдяки Івану Марущаку команда зберегла місце в першій лізі, і сподіваюся, що в наступних сезонах спільними зусиллями ФК «Тернопіль» буде боротися за лідируючі позиції. В усякому разі, такі амбіції є у всіх дотичних до команди людей, – відзначив Олександр Анатолійович.

Сім’я Романових запустить коріння в Тернополі

Родина Олександра Романова з розумінням поставилася до того, що зі столиці довелося переїхати до Тернополя.

– «Алігатор» велике господарство, тому потрібна моя постійна присутність. Особливих питань з переїздом у дружини не виникало. В нашій родині так заведено: куди чоловік – туди й дружина. Так останніми роками складається, що в мене все стягується в Тернопільську область. Спершу сам сюди переїхав, потім перевіз сім’ю. В «Алігаторі», окрім мене, працюють моя дружина, донька, син та брат. Може так статися, що сім’я Романових тут запустить коріння. Тим більше, окрім «Алігатора», у Тернопільській області я започаткував ще два види бізнесу. Так, група компаній «Тепловик» займається виготовленням теплової енергії з альтернативних видів палива (дрова, торф, щепа), замінюючи ними природний газ. Ще дві компанії займаються будівництвом – спеціалізуються на спорудженні котелень, загальнобудівельних ремонтах та інженерії. Окрім того, є бажання взяти участь у ще кількох цікавих бізнес-проектах на Тернопільщині. Планую продати законсервовані і непрофільні бізнеси, які у мене є в інших регіонах України, і сконцентруватись виключно у Тернопільській області, – поділився Олександр Романов своїми планами.


БЛІЦ-ОПИТУВАННЯ

– Мовний бар’єр Галичини не став для Вас якоюсь перепоною?

– Я розмовляю російською, бо народився і виріс у південно-східному регіоні України, де здебільшого російськомовне населення. Потім був Київ, де також розмовляв російською. На жаль, приїхавши у Тернопіль, не можу говорити гарною українською мовою, як це роблять на заході України. Мене всі розуміють і я всіх розумію, тому в мене немає мовного бар’єра. Однак переконаний, що через незначний проміжок часу я вільно розмовлятиму на співучої українській мові.

– Де живе сім’я Романових?

– Звичайно, в готелі «Алігатор». Немає змісту купувати нерухомість, мені зручно знаходитись у комплексі, оперативно вдається вирішувати всі робочі питання.

– Чи маєте хобі?

– Я займаюся медитацією, яку суміщаю з духовними практиками. Загалом я дуже віруюча людина і намагаюся жити за Божими законами.

– Де любите відпочивати?

– Зазвичай відпочиваю і відновлюю сили у Трускавці. Не люблю виїжджати за кордон, навпаки, я там ще більше втомлююсь. У Тернополі люблю прогулюватись набережною, парком ім. Шевченка, Театральною площею. А острів закоханих – це просто шикарне місце!

– В одязі вибагливі?


– Ні, я консервативний, подобається класичний стиль. Здебільшого це костюм, сорочка, джинси. При цьому не ганяюся за відомими брендами, головне, щоб одяг добре на мені сидів і був зручним.

– Якими є Ваші улюблені страви і чи щось самі готуєте?

– До кухні не втручаюся, це прерогатива дружини. Перебуваючи на Закарпатті, закохався в банош. Також люблю м’ясні страви, взагалі мені дуже подобається наша Українська кухня.

– На якій автівці їздить власник «Алігатора»?

– На «Лексус LS460». Намагаюся рідко змінювати автомобілі. Автівка – це свого роду бойовий друг, який зі мною завжди і у всьому.

– Зважаючи на Ваш статус, напевне, і відповідне коло друзів?

– Як каже один мій товариш: “я не міряю якість людини якістю її штатів!” Тобто якщо людина не їздить на дорогій іномарці чи не носить брендового одягу, то це не мірило того, що я з нею не спілкуюся. Для мене головна людська риса – це порядність і чесність, внутрішнє багатство.БІОГРАФІЯ

Народився Олександр Романов 2 червня 1970 року в Одеській області, виріс у Запоріжжі, де прожив більшу частину життя. Після школи навчався у Запорізькому машинобудівному інституті (спеціальність – інженер-механік підйомно-транспортних машин і обладнання).

За другою освітою Олександр Романов – магістр бізнес-адміністрування. Закінчив Міжнародний інститут менеджменту, проходив стажування в Брюсселі (Бельгія). Пройшов понад 100 тренінгів на різну тематику (управління, продажу, бізнес-моделі, психології, фінанси та інші).

Сьогодні лише в одній Тернопільщині Олександром Романовим створено близько 300 робочих місць.

У сім’ї Романових є троє дітей: донька, два сини та двоє онуків.


Джерело: Тижневик "Номер один"

Автор: Віталій Попович